Menu

Aktualności

ZOBACZ, JAK BYŁO

Finał obchodów Jubileuszu

19 listopada 2016 r. Uniwersytet Warszawski skończył 200 lat. Z tej okazji społeczność uniwersytecka świętowała na kampusie...

AUDYCJE UNIWERSYTECKIE

Jubileusz w radiu

Jubileuszowe cykle audycji „Historia z indeksem w tle” oraz „Kampus UW” dobiegły końca. Poniżej można znaleźć...

ZOBACZ NAGRANIE

„Skłamany Sienkiewicz? Debata o polskiej tożsamości”

Z okazji 200-lecia UW i Roku Henryka Sienkiewicza w Auditorium Maximum odbyła się debata poświęcona dziedzictwu tego...

NAGRODA EDUKACJI KULTURALNEJ

Jubileuszowy projekt „Piaskownica Uniwersytecka” nagrodzony!

13 października 2016 r. odbyła się uroczysta Gala Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, podczas której dr Joanna Gocłowska-Bolek...

ŻYCIE UNIWERSYTECKIE

Inauguracja 2016/2017

Za nami jubileuszowa inauguracja roku akademickiego. Rozpoczynając trzecie stulecie działalności, witamy w szczególności nowych studentów i doktorantów!

BIEGI NA 200 LAT UW

Zakończył się 38. PZU Maraton Warszawski

W tym roku partnerem wydarzenia był Uniwersytet Warszawski. W rywalizacji wzięło udział blisko 500 osób reprezentujących naszą...

Wydarzenia

Zapraszamy na debaty, wykłady, konferencje, warsztaty, spektakle teatralne, koncerty, turnieje sportowe i wiele innych wydarzeń organizowanych przez społeczność uniwersytecką w ramach obchodów Jubileuszu 200-lecia Uczelni. Zapraszamy mieszkańców Warszawy, Polski i świata w każdym wieku, zarówno przyjaciół i sympatyków Uniwersytetu, jak i tych, którzy nie mieli jeszcze okazji nas poznać. Tutaj każdy odkryje coś dla siebie!

Brak danych do wyświetlenia.

Światowy Zjazd Absolwentów UW
13-14 maja 2016

Jestem z UW

Uniwersytet Warszawski to wielka wspólnota studentów, pracowników i absolwentów, pełna ciekawych świata, twórczych i wybitnych ludzi. Uniwersytet to również przestrzeń porywających przedsięwzięć naukowych, społecznych i artystycznych, imponująca architektura, niezwykłe wynalazki, artefakty oraz symbole. W galerii „Jestem z UW” możecie śledzić historie ludzi, miejsc i rzeczy, a także – co może zaskakiwać – zwierząt i roślin, które tworzą bogactwo naszej Uczelni. Co kilka dni pojawia się nowy wpis. Zgłaszajcie swoje propozycje!

Jestem z UW. Filmy

Jestem z UW. Konferencja

Slang UW

W dziale „Slang UW” opowiadamy o słownictwie popularnym wśród studentów, pracowników i absolwentów Uniwersytetu, posiłkując się Słownikiem języka studentów Uniwersytetu Warszawskiego pod red. Moniki Kresy, Martyny Sabały i Aleksandry Żurek. Co tydzień możecie przeczytać o nowym słowie, za którym kryje się ciekawa, nierzadko zaskakująca historia. Poznajcie inwencję językową naszej społeczności!
misiak
«student Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych» więcej

UW w anegdotach

„Uniwersytet Warszawski w anegdotach” to projekt ukazujący Uniwersytet z perspektywy związanych z nim osób: pracowników, studentów i absolwentów, ich indywidualnych historii, anegdot i wspomnień. Możecie tu przeczytać wiele barwnych opowieści z Uniwersytetem w tle, nie zawsze dotyczących nauki… Zachęcamy wszystkich do nadsyłania własnych historii na adres: anegdoty@uo.uw.edu.pl.
Pola z symbolem gwiazdki * są wymagane.
Dodaj załączniki
ZWIŃ

TOP 10

Spośród ponad dwustu wydarzeń jubileuszowych wybraliśmy dziesięć największych imprez zorganizowanych dzięki współpracy całej społeczności uniwersyteckiej. Będzie naukowo i artystycznie, historycznie i trochę sentymentalnie, ale też sportowo i rozrywkowo. Otworzymy dla Was nasze kampusy, ale też „wyprowadzimy” Uniwersytet w miasto. Zapraszamy!

UW na falach radiowych

Publikacje jubileuszowe Wydawnictw UW

Sklep UW

Współorganizatorzy

Partnerzy

Patroni medialni

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?