Menu

Aktualności

BIEGI NA 200 LAT UW

Zakończył się 38. PZU Maraton Warszawski

W tym roku partnerem wydarzenia był Uniwersytet Warszawski. W rywalizacji wzięło udział blisko 500 osób reprezentujących naszą...

DO POCZYTANIA

Delta

Zapraszamy do lektury wrześniowego numeru miesięcznika „Delta – matematyka, fizyka, astronomia, informatyka”. Tym razem, z okazji 200-lecia...

MISTRZOSTWA DEBAT

Warsaw EUDC 2016 – relacja z finałów!

Zachęcamy do obejrzenia nagrań finałów Uniwersyteckich Europejskich Mistrzostw Debat 2016.

UTWÓR NA 200 LAT UW

„Through the Looking-Glass”

Kompozytor Paweł Szymański przekazał nam już całą partyturę utworu specjalnie skomponowanego na 200-lecie UW.

HISTORIA UNIWERSYTETU

Otwarcie wystawy „Dwa stulecia. Dobry początek” w Buenos Aires

Od 17 sierpnia studenci, pracownicy i przyjaciele Universidad del Salvador (USAL) w Buenos Aires mają okazję zapoznać się...

ZOBACZ, JAK BYŁO

Fotorelacja z weekendu „Odkryj UW! Kampus Ochota” 18 i 19 czerwca 2016

W weekend 18 i 19 czerwca 2016 r., w ramach drugiej części imprezy „Odkryj UW!”, odkrywaliśmy UW na kampusie...

Wydarzenia

Zapraszamy na debaty, wykłady, konferencje, warsztaty, spektakle teatralne, koncerty, turnieje sportowe i wiele innych wydarzeń organizowanych przez społeczność uniwersytecką w ramach obchodów Jubileuszu 200-lecia Uczelni. Zapraszamy mieszkańców Warszawy, Polski i świata w każdym wieku, zarówno przyjaciół i sympatyków Uniwersytetu, jak i tych, którzy nie mieli jeszcze okazji nas poznać. Tutaj każdy odkryje coś dla siebie!
Wykład

Globalne ocieplenie okiem fizyka

Wydział Fizyki UW w ramach projektu „Zapytaj fizyka” zaprasza na wykład prof. Szymona Malinowskiego „Globalne ocieplenie okiem fizyka”.

29 września 2016, godz. 18:00
Wydział Fizyki, sala 0.03, ul. Pasteura 5
Impreza

IX Piknik Geologiczny

Już po raz dziewiąty spotkamy się na Pikniku Geologicznym, aby wspólnie, wraz z wieloma zaproszonymi gośćmi, odkrywać fascynujące tajemnice Ziemi!

2 października 2016, godz. 11:00
Wydział Geologii, ul. Żwirki i Wigury 93
Wystawa

Od gąbek do nosaczy – przyrodnicza podróż przez Archipelag Malajski

Zapraszamy do wzięcia udziału w podróży przez fascynujący świat egzotycznej przyrody: fauny i flory, widziany oczami młodego polskiego geologa.

2 października 2016, godz. 12:00
Muzeum Geologiczne im. S.J. Thugutta, ul. Żwirki i Wigury 93
Wykład

Psychotyzacja kultury

Zapraszamy na wykład prof. Zofii Rosińskiej zajmującej się filozofią kultury. Przedmiotem jej badań jest obszar graniczny pomiędzy filozofią, psychologią i psychiatrią.

4 października 2016, godz. 17:00
Instytut Filozofii UW, sala 4, ul. Krakowskie Przedmieście 3
Konferencja

Wykorzystanie ekonometrycznych metod modelowania preferencji konsumentów dotyczących dóbr środowiskowych

Zapraszamy na kolejną edycję prestiżowej konferencji międzynarodowej sieci naukowców ENVECHO.

5–6 października 2016 r., godz. 10:00–18:00
Stary BUW, sala 107, kampus główny, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
Wystawa

200 obiektów na 200 lat. Nie tylko książki

Z okazji jubileuszu 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie zapraszamy na wystawę pt. „200 obiektów na 200 lat. Nie tylko książki”. Ekspozycja zaprezentuje wybór najcenniejszych i najbardziej interesujących obiektów z bogatych zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

6 października 2016 - 23 lutego 2017
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, Sala Wystawowa, ul. Dobra 56/66
Impreza

Hackathon humanistyczno-informatyczny

„Hackathon łamiący bariery” to dwudniowa impreza mająca na celu stworzenie środowiska współpracy programistów i humanistów.

8–9 października 2016
Laboratorium komputerowe Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki, ul. Banacha 2

Światowy Zjazd Absolwentów UW
13-14 maja 2016

Jestem z UW

Uniwersytet Warszawski to wielka wspólnota studentów, pracowników i absolwentów, pełna ciekawych świata, twórczych i wybitnych ludzi. Uniwersytet to również przestrzeń porywających przedsięwzięć naukowych, społecznych i artystycznych, imponująca architektura, niezwykłe wynalazki, artefakty oraz symbole. W galerii „Jestem z UW” możecie śledzić historie ludzi, miejsc i rzeczy, a także – co może zaskakiwać – zwierząt i roślin, które tworzą bogactwo naszej Uczelni. Co kilka dni pojawia się nowy wpis. Zgłaszajcie swoje propozycje!

Jestem z UW. Filmy

Jestem z UW. Konferencja

Slang UW

W dziale „Slang UW” opowiadamy o słownictwie popularnym wśród studentów, pracowników i absolwentów Uniwersytetu, posiłkując się Słownikiem języka studentów Uniwersytetu Warszawskiego pod red. Moniki Kresy, Martyny Sabały i Aleksandry Żurek. Co tydzień możecie przeczytać o nowym słowie, za którym kryje się ciekawa, nierzadko zaskakująca historia. Poznajcie inwencję językową naszej społeczności!
blitzkrieg
«zapisywanie się na zajęcia w USOS-ie – Uniwersyteckim Systemie Obsługi Studiów» więcej

UW w anegdotach

„Uniwersytet Warszawski w anegdotach” to projekt ukazujący Uniwersytet z perspektywy związanych z nim osób: pracowników, studentów i absolwentów, ich indywidualnych historii, anegdot i wspomnień. Możecie tu przeczytać wiele barwnych opowieści z Uniwersytetem w tle, nie zawsze dotyczących nauki… Zachęcamy wszystkich do nadsyłania własnych historii na adres: anegdoty@uo.uw.edu.pl.
Pola z symbolem gwiazdki * są wymagane.
Dodaj załączniki
ZWIŃ

TOP 10

Spośród ponad dwustu wydarzeń jubileuszowych wybraliśmy dziesięć największych imprez zorganizowanych dzięki współpracy całej społeczności uniwersyteckiej. Będzie naukowo i artystycznie, historycznie i trochę sentymentalnie, ale też sportowo i rozrywkowo. Otworzymy dla Was nasze kampusy, ale też „wyprowadzimy” Uniwersytet w miasto. Zapraszamy!

UW na falach radiowych

Publikacje jubileuszowe Wydawnictw UW

Sklep UW

Współorganizatorzy

Partnerzy

Patroni medialni

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?