Menu

Aktualności

MISTRZOSTWA DEBAT

Warsaw EUDC 2016 – relacja z finałów!

Zachęcamy do obejrzenia nagrań finałów Uniwersyteckich Europejskich Mistrzostw Debat 2016.

PZU MARATON WARSZAWSKI

Medale z Bramą UW!

Każdy, kto przebiegnie 38. PZU Maraton Warszawski lub bieg na 5 kilometrów otrzyma piękny medal przedstawiający Bramę...

UTWÓR NA 200 LAT UW

„Through the Looking-Glass”

Kompozytor Paweł Szymański przekazał nam już całą partyturę utworu specjalnie skomponowanego na 200-lecie UW.

HISTORIA UNIWERSYTETU

Otwarcie wystawy „Dwa stulecia. Dobry początek” w Buenos Aires

Od 17 sierpnia studenci, pracownicy i przyjaciele Universidad del Salvador (USAL) w Buenos Aires mają okazję zapoznać się...

ZOBACZ, JAK BYŁO

Fotorelacja z weekendu „Odkryj UW! Kampus Ochota” 18 i 19 czerwca 2016

W weekend 18 i 19 czerwca 2016 r., w ramach drugiej części imprezy „Odkryj UW!”, odkrywaliśmy UW na kampusie...

ZOBACZ, JAK BYŁO

Fotorelacja z weekendu „Odkryj UW! Kampus główny” 4 i 5 czerwca 2016

W weekend 4 i 5 czerwca 2016 r. odkrywaliśmy UW na kampusie głównym przy Krakowskim Przedmieściu w...

Wydarzenia

Zapraszamy na debaty, wykłady, konferencje, warsztaty, spektakle teatralne, koncerty, turnieje sportowe i wiele innych wydarzeń organizowanych przez społeczność uniwersytecką w ramach obchodów Jubileuszu 200-lecia Uczelni. Zapraszamy mieszkańców Warszawy, Polski i świata w każdym wieku, zarówno przyjaciół i sympatyków Uniwersytetu, jak i tych, którzy nie mieli jeszcze okazji nas poznać. Tutaj każdy odkryje coś dla siebie!
Festiwal

Rośliny, owady i miód

Ogród Botaniczny zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na rodzinny festiwal pełen ciekawych zabaw i atrakcji!

3 i 4 września 2016, godz.10.00-18.00
Ogród Botaniczny, Al. Ujazdowskie 4
Wystawa

Kolekcjonerska wystawa miniaturowych fiołków afrykańskich i skrętników

Pokażemy odmiany amerykańskie i rosyjskie, klasykę i nowości w świecie fiołków. Pan Piotr Kleszczyński, znany polski selekcjoner skrętników, zaprezentuje wiele ciekawych odmian tych kwiatów, zarówno rodzimych, jak i zagranicznych. Przewidziany jest także kiermasz roślin. Organizator: Ogród Botaniczny Szczegółowe informacje pod adresem: dorotasz@biol.uw.edu.pl  

10-11 września 2016, godz. 10.00-18.00
Ogród Botaniczny, Al. Ujazdowskie 4
Wystawa

Wystawa storczyków

Na wystawie prezentowane będą rzadkie gatunki i odmiany orchidei z całego świata. Będą to okazy z kolekcji Ogrodu Botanicznego oraz ekspozycje firm zajmujących się uprawą i dystrybucją storczyków. Eksperci udzielą wszystkim zainteresowanym fachowych porad dotyczących amatorskiej uprawy takich kwiatów. Przewidziana jest także ich sprzedaż. Organizator: Ogród Botaniczny Szczegółowe informacje pod adresem: joanna.bogdanowicz@gmail.com

17-18 września 2016, godz. 10.00-18.00
Ogród Botaniczny, Al. Ujazdowskie 4
Koncert TOP 10

Chopin był z UW

Zapraszamy na cykl koncertów chopinowskich na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego.

18 września 2016, godz. 17:00
Impreza

38. PZU Maraton Warszawski i biegi towarzyszące

W tym roku, z okazji 200-lecia UW, 38. PZU Maraton Warszawski wystartuje spod bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego.

25 września 2016, godz. 9:00
Start pod Bramą główną, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Światowy Zjazd Absolwentów UW
13-14 maja 2016

Jestem z UW

Uniwersytet Warszawski to wielka wspólnota studentów, pracowników i absolwentów, pełna ciekawych świata, twórczych i wybitnych ludzi. Uniwersytet to również przestrzeń porywających przedsięwzięć naukowych, społecznych i artystycznych, imponująca architektura, niezwykłe wynalazki, artefakty oraz symbole. W galerii „Jestem z UW” możecie śledzić historie ludzi, miejsc i rzeczy, a także – co może zaskakiwać – zwierząt i roślin, które tworzą bogactwo naszej Uczelni. Co kilka dni pojawia się nowy wpis. Zgłaszajcie swoje propozycje!

Jestem z UW. Filmy

Jestem z UW. Konferencja

Slang UW

W dziale „Slang UW” opowiadamy o słownictwie popularnym wśród studentów, pracowników i absolwentów Uniwersytetu, posiłkując się Słownikiem języka studentów Uniwersytetu Warszawskiego pod red. Moniki Kresy, Martyny Sabały i Aleksandry Żurek. Co tydzień możecie przeczytać o nowym słowie, za którym kryje się ciekawa, nierzadko zaskakująca historia. Poznajcie inwencję językową naszej społeczności!
dies irae
«sesja egzaminacyjna; mordor» zobacz więcej

UW w anegdotach

„Uniwersytet Warszawski w anegdotach” to projekt ukazujący Uniwersytet z perspektywy związanych z nim osób: pracowników, studentów i absolwentów, ich indywidualnych historii, anegdot i wspomnień. Możecie tu przeczytać wiele barwnych opowieści z Uniwersytetem w tle, nie zawsze dotyczących nauki… Zachęcamy wszystkich do nadsyłania własnych historii na adres: anegdoty@uo.uw.edu.pl.
Pola z symbolem gwiazdki * są wymagane.
Dodaj załączniki
ZWIŃ

TOP 10

Spośród ponad dwustu wydarzeń jubileuszowych wybraliśmy dziesięć największych imprez zorganizowanych dzięki współpracy całej społeczności uniwersyteckiej. Będzie naukowo i artystycznie, historycznie i trochę sentymentalnie, ale też sportowo i rozrywkowo. Otworzymy dla Was nasze kampusy, ale też „wyprowadzimy” Uniwersytet w miasto. Zapraszamy!

UW na falach radiowych

Publikacje jubileuszowe Wydawnictw UW

Sklep UW

Współorganizatorzy

Partnerzy

Patroni medialni

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?