ZOBACZ, JAK BYŁO

Jubileuszowa Noc Muzeów

banner_1

Jubileuszowa Noc Muzeów odbyła się na kampusie głównym Uniwersytetu (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28), w Ogrodzie Botanicznym UW (Aleje Ujazdowskie 4), a także w Bibliotece Uniwersyteckiej (ul. Dobra 56/66) i Radiu Kampus (ul. Bednarska 2/4).

Uniwersytet Warszawski zaplanował na Noc Muzeów wyjątkową iluminację gmachów zabytkowego terenu kampusu głównego przy Krakowskim Przedmieściu. Historia naszej uczelni, która obchodzi w tym roku jubileusz 200-lecia, została zaprezentowana za pomocą mappingu na fasadzie Starej Biblioteki.

 

W programie tej szczególnej nocy znalazło się wiele atrakcji przygotowanych przez jednostki uniwersyteckie, m.in. przez Chór Akademicki UW, Collegium Musicum UW, Zespół Pieśni i Tańca „Warszawianka” czy Teatr Hybrydy.

 

Zwiedzający mieli możliwość wykonania własnego zabawnego zdjęcia w punktach foto, wysłania pamiątkowej pocztówki (nawet na drugi koniec świata!), natomiast dla najmłodszych przygotowana została specjalna przestrzeń do zabawy. Wszyscy odważni mieli możliwość zeskanowania siebie w technologii 3D. Na terenie Uniwersytetu znalazł się ponadto kącik gastronomiczny.

 

W Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odwiedzający mieli możliwość zobaczyć unikatowe zbiory, które na co dzień nie są dostępne.

 

Do zobaczenia podczas Nocy Muzeów 2017!

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+