ZOBACZ, JAK BYŁO

Odkryj UW! Kampus główny

Brama Główna przy ul. Krakowskie Przedmieście na kampusie głównym
Brama Główna przy ul. Krakowskie Przedmieście na kampusie głównym

W weekend 4 i 5 czerwca 2016 r. odkrywaliśmy UW na kampusie głównym przy Krakowskim Przedmieściu w ramach pierwszej części imprezy „Odkryj UW!”.

 

Sobota, 4 czerwca 2016 r.

W sobotę od 18:00 do 23:00 odbyło się 60 krótkich wykładów z różnych dziedzin, które poprowadzili profesorowie i doktoranci z UW. Różnorodność tematów mogła zaspokoić zainteresowania każdego. Było o tym, co można wyczytać z analizy pisma w listach Chopina, o uchodźcach, masonerii, Paryżu, księgach Tybetu, Aleksandrze Wielkim, wiktorii wiedeńskiej i Imperium Osmańskim. Odbyły się pokazowe lekcje języków, w tym języków bardzo egzotycznych. Pojawiły się elementy gry o tron. Odbyła się też debata na temat: „Czym jest dzisiaj demokracja?”. Wystąpił chór UW. Pilni słuchacze otrzymali nagrody. Chillout na dziedzińcu poprowadziło radio Kampus.

Szczegółowy harmonogram wykładów (sobota, 4 czerwca)

Mapka z lokalizacją gmachów wykładowych

 

Niedziela, 5 czerwca 2016 r.

W niedzielę od południa całe rodziny bawiły się na pikniku na kampusie głównym przy Krakowskim Przedmieściu. Można było zajrzeć do gaju oliwnego, wziąć udział w warsztatach pisma perskiego, poznać życie na misji archeologicznej i zgłębić tajemnice świata perfum. Kampus był podzielony na wioski i strefy tematyczne, a w nich między innymi można było: zobaczyć ceremonię parzenia herbaty, wziąć udział w festiwalu gier planszowych i spacerach tematycznych ze specjalistami z różnych dziedzin. Wytrwali mieli szansę znalezienia kamienia filozoficznego… A na scenie zobaczyliśmy pokazy sztuk walki i koncerty. Na koniec pikniku w Instytucie Kultury Polskiej, odbył się na wykład performatywny, który był odtworzeniem wykładu pierwszej kobiety-naukowca na UW.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń (niedziela, 5 czerwca)

Mapka z lokalizacją wydarzeń

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+