ZOBACZ, JAK BYŁO

Odkryj UW! Kampus Ochota

Wydział Fizyki przy ul. Pasteura na kampusie Ochota

Sobota, 18 czerwca 2016 r.

W sobotę otworzyliśmy dla was nasze sale wykładowe i laboratoria. Do późnych godzin nocnych można było uczestniczyć w wykładach popularnonaukowych, debatach i dyskusjach prowadzonych przez naukowców pracujących na kampusie Ochota oraz w innych jednostkach uniwersyteckich. Słuchaliśmy między innymi m.in. o tym, czy możemy ufać naszym komputerom, co to jest neurokognitywistyka i na czym polega synteza spaleniowa nanominerałów, o tajemnicach Białego Domu, zaginionych molekułach, geologii Mazowsza czy niesamowitym świecie mrówek.

Szczegółowy harmonogram wykładów (sobota, 18 czerwca)

Mapka z lokalizacją gmachów wykładowych (sobota, 18 czerwca)

Niedziela, 19 czerwca 2016 r.

Z kolei w niedzielę odbył się prawdziwy piknik naukowy. Przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Można było obejrzeć m.in. rozmaite doświadczenia chemiczne, kontrolowane wybuchy, trening drużyny footballu amerykańskiego Warsaw Eagles, pokazy druku 3d, lewitacji, motocykli Harley Davidson czy zastosowań ciekłego azotu. Czekają nas koncerty, konkursy, zawody sportowe i wiele innych atrakcji. Już niebawem na stronie pojawi się fotorelacja z całego weekendu!

Szczegółowy harmonogram wydarzeń (niedziela, 19 czerwca)

Mapka z lokalizacją wydarzeń (niedziela, 19 czerwca)