NAGRODA EDUKACJI KULTURALNEJ

Jubileuszowy projekt „Piaskownica Uniwersytecka” nagrodzony!

IMG_6022

13 października 2016 r. odbyła się uroczysta Gala Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, podczas której dr Joanna Gocłowska-Bolek i mgr Magdalena Szkwarek z Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW zostały laureatkami II miejsca w swojej kategorii za projekt pt. „Piaskownica uniwersytecka: Ameryka Łacińska dla najmłodszych” zrealizowany w ramach obchodów 200-lecia UW.

Celem projektu była popularyzacja wśród najmłodszych wiedzy o kulturach i społeczeństwach państw Ameryki Łacińskiej. Od października 2015 r. do czerwca 2016, odbył się szereg spotkań poświęconych różnym krajom i regionom Ameryki Łacińskiej. W każdych zajęciach uczestniczyło około 80 dzieci w wieku 3-11 lat. Zajęcia składały się z 45 minutowego wykładu oraz warsztatów tematycznie związanych z poruszanymi na wykładach zagadnieniami. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, robiły notatki, zadawały pytania i angażowały się aktywnie w prace warsztatowe. Projektowi towarzyszy blog.


Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej przyznawana jest corocznie przez Kapitułę m. st. Warszawa za najlepszy projekt z zakresu edukacji kulturalnej. Celem konkursu jest promowanie ciekawych i oryginalnych dokonań w dziedzinie edukacji kulturalnej, a także rekomendowanie najlepszych, jako dobrych praktyk. Warszawski Program Edukacji Kulturalnej jest jedynym w Polsce wspólnym programem kultury i edukacji. Integruje środowiska zajmujące się edukacją kulturalną: instytucjonalne, oświatowe, pozarządowe i nieformalne. Łączy zasoby, które mają instytucje artystyczne i instytucje animacji kultury, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, przedsiębiorstwa z potrzebami i oczekiwaniami mieszkańców. W tym roku do nagrody zostało zgłoszonych 91 projektów z całej Warszawy.


Więcej informacji na stronie Kulturalna Warszawa.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+