ZOBACZ, JAK BYŁO

Galowy Koncert Jubileuszowy

_01G9396_1A

Koncert rozpoczął się wystąpieniem Chóru Akademickiego UW, który zaśpiewał hymn polski oraz akademicką pieśń Gaudeaumus igitur. Następnie orkiestra Filharmonii Narodowej pod batutą Jacka Kasprzyka wykonała utwór „Through the Looking-Glass”, skomponowany specjalnie na tę okazję przez Pawła Szymańskiego.

W dalszej części do orkiestry dołączyła laureatka I Nagrody XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina z 2010 roku, Julianna Awdiejewa, która wykonała m.in. „Koncert fortepianowy e-moll” op. 11 Chopina, wybitnego absolwenta naszej uczelni. Cały koncert był transmitowany przez Program Drugi Polskiego Radia.

Podczas uroczystości rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Marcin Pałys, wręczył złote medale 200-lecia byłym rektorom uczelni, prof. Katarzynie Chałasińskiej-Macukow, prof. Piotrowi Węgleńskiemu i prof. Włodzimierzowi Siwińskiemu. Medal otrzymał także prof. Henryk Samsonowicz (rektor UW w latach 1980-1982), który niestety nie mógł wziąć udziału w uroczystości.

Galowy Koncert Jubileuszowy 200-lecia UW mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.