chór

Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego

ChAUW 2016 - int

Chór uczestniczył w ceremonii otwarcia EURO 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz nagrał 15 hymnów państw biorących udział w turnieju, które odtwarzano przed wszystkimi meczami zawodów.

Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego to jeden z najstarszych zespołów akademickich w Polsce. Od 1921 roku skupia studentów i  absolwentów UW oraz innych warszawskich uczelni wyższych. Repertuar obejmuje szeroki wachlarz muzyki chóralnej a cappella różnych epok, utwory folklorystyczne i rozrywkowe, jak również wielkie formy wokalno-instrumentalne. Chór organizuje również własne projekty artystyczne m.in. Międzynarodowy Festiwal Wiosna Chórów na UW, a także często koncertuje za granicą współpracując z instytucjami kulturalnymi i zespołami o podobnym charakterze. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest Irina Bogdanovich.

Chór uczestniczył w ceremonii otwarcia EURO 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz nagrał 15 hymnów państw biorących udział w turnieju, które odtwarzano przed wszystkimi meczami zawodów. Wystąpił także podczas ubiegłorocznej gali rozdania nagród Teraz Polska Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego z wiązanką przebojów zespołu Budka Suflera.

Zespół wielokrotnie odnosił sukcesy na krajowych i międzynarodowych konkursach, w ostatnich latach zdobył m.in.: Grand Prix i Rubinową Lutnię podczas Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat ’42; nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Niszu (Serbia, 2012); Brązowy Medal w kategorii muzyka klasyczna – chóry mieszane podczas 10. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Busan (Korea Południowa, 2014), a także Grand Prix Mazowieckiego Festiwalu Chórów Vivat Academia (2015).

 

Chór Akademicki UW podczas występu na konferencji "Jestem z UW" (Światowy Zjazd Absolwentów UW, 13 maja 2016)
Chór Akademicki UW podczas występu na konferencji „Jestem z UW” (Światowy Zjazd Absolwentów UW, 13 maja 2016)

 

Chór Akademicki podczas występu w Sali Kolumnowej Wydziału Historycznego UW (Jubileuszowa Noc Muzeów, 14 maja 2016)
Chór Akademicki UW podczas występu w Sali Kolumnowej Wydziału Historycznego UW (Jubileuszowa Noc Muzeów, 14 maja 2016)

 

Strona internetowa Chóru: www.chor.uw.edu.pl

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+