ŻYCIE UNIWERSYTECKIE

Inauguracja 2016/2017

226

Za nami jubileuszowa inauguracja roku akademickiego. Rozpoczynając trzecie stulecie działalności, witamy w szczególności nowych studentów i doktorantów!

Inauguracja odbyła się 30 września w auli im. Adama Mickiewicza w Auditorium Maximum. O godz. 15.00 spod Pałacu Kazimierzowskiego w stronę Auditorium Maximum wyruszył uroczysty orszak, którym przeszli przedstawiciele Senatu Uniwersytetu Warszawskiego oraz władze warszawskich uczelni. W trakcie inauguracji odbyła się również immatrykulacja studentów i doktorantów.

Wykład inauguracyjny zatytułowany „Prawo do języka” wygłosił dr Paweł Rutkowski, kierownik Pracowni Lingwistyki Migowej działającej na Wydziale Polonistyki, uczestnik jubileuszowej konferencji „Jestem z UW”.