STUDENTKA, MALARKA

Agata Strzelecka

Fot. Maciej Suwalowski
Fot. Maciej Suwalowski

Studia na najlepszych uczelniach pozawalają poznać ciekawych ludzi i to jest wartość, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze uczelni.

Agata Strzelecka pochodzi z Warszawy i jest studentką ostatniego roku studiów magisterskich na Wydziale Historycznym w Instytucie Historii Sztuki. Wcześniej ukończyła studia inżynierskie na kierunku architektura wnętrz w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Studia architektoniczne utwierdziły ją w przekonaniu, że obcowanie ze sztuką było i jest dla niej bardzo ważne.

Dlatego wybór kierunku historia sztuki, na tak prestiżowej uczelni jak Uniwersytet Warszawski, był dla mnie oczywisty. Nie pomyliłam się. Instytut Historii Sztuki nie tylko posiada wspaniały zabytkowy gmach, lecz przede wszystkim wybitną kadrę, a przekazane przez nią humanistyczne wykształcenie, pozwala później realizować swoje rożne życiowe pasje. Już jako dziecko odkryłam w sobie talenty plastyczne i zamiłowanie do estetyki. Dziś nie mogę obejść się bez sztuki, która jest częścią mnie, sposobem na wyrażanie siebie, a teraz także sposobem na życie i utrzymanie.

Studia na Uniwersytecie Warszawskim dały Agacie nie tylko możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu sztuk pięknych, ale miały również znaczący wpływ na jej karierę malarską. Pod wpływem zajęć poświęconych rynkowi sztuki postanowiła pokazać swoje obrazy publiczności.

Zaowocowało to moim uczestnictwem w Aukcjach Młodej Sztuki w jednym z najważniejszych domów Aukcyjnych w Polsce, Desie Unicum. Niebawem więcej aukcji z udziałem moich obrazów odbędzie się również poza granicami kraju.

Studia na Uniwersytecie zaowocowały wieloma różnymi kontaktami, które nie tylko poszerzyły grono  jej znajomych, ale także przydają się biznesowo.

Studia na najlepszych uczelniach pozawalają poznać ciekawych ludzi i to jest wartość, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze uczelni. Pozdrowienia dla Mańkunów!

Na co dzień Agata krąży wokół wielu dziedzin sztuki, maluje obrazy, projektuje wnętrza, grafikę. Tworzy pod pseudonimem artystycznym/marką: STAG. W swoim malarstwie ukazuje głównie postacie kobiet.

Staram się ukazywać je w różnych sytuacjach, zazwyczaj wybieram tylko poszczególne kadry, nigdy nie ukazuję ich sylwetek w całości. W ten sposob staram się zwrócić uwagę na wybrany moment, detal ciała czy garderoby. Moda wywiera ogromny wpływ na wygląd współczesnych kobiet, dlatego na moich obrazach można zobaczyć istniejące kolekcje od różnych projektantów. Nie ukrywam, iż moda jest również moją pasją. Obecnie pracuję nad swoją własną marką modową. Właśnie niedawno ukazała się moja pierwsza autorska kolekcja biżuterii vintage STAG jewels, stylistyką nawiązująca do lat 90. XX w.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+