HISTORIA UNIWERSYTETU

Otwarcie wystawy „Dwa stulecia. Dobry początek” w Buenos Aires

IMG_5661

Od 17 sierpnia studenci, pracownicy i przyjaciele Universidad del Salvador (USAL) w Buenos Aires mają okazję zapoznać się z historią i teraźniejszością, osiągnięciami i planami naszego Uniwersytetu, podziwiając dwujęzyczną wystawę „Uniwersytet Warszawski: Dwa stulecia. Dobry początek”.

Hiszpański tytuł ekspozycji to „Universidad de Varsovia: Dos siglos. Un buen inicio”. Na jej otwarciu wystawy był obecny rektor UW, prof. Marcin Pałys, który dla studentów i pracowników uniwersytetu oraz licznych gości wygłosił wykład „University of Warsaw: how 200 of tradition builds its future in European and global perspective”.

Pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a Universidad del Salvador zostało podpisane porozumienie o współpracy, mające ułatwić współpracę naukową oraz wymianę studentów i nauczycieli akademickich, zaś Rektor USAL, prof. Juan Alejandro Tobias otrzymał pamiątkowy medal 200-lecia UW.

W dalszej kolejności ekspozycja o Uniwersytecie Warszawskim ma być pokazana w Prowincji Misiones, gdzie mieszka najliczniejsza diaspora polska w Argentynie oraz na innych uczelniach w Buenos Aires i w Domu Polskim, miejscu spotkań tamtejszej Polonii. Zorganizowanie wystawy w Argentynie było możliwe dzięki życzliwości Ambasady RP w Buenos Aires.

Zobacz wystawę on-line.

Szczegółowe informacje na temat wystawy można znaleźć tutaj.