Impreza TOP 10

Odkryj UW! Kampus Ochota

18-19 czerwca 2016
Kampus główny, kampus Ochota
Wydział Fizyki przy ul. Pasteura na kampusie Ochota
Wydział Fizyki przy ul. Pasteura na kampusie Ochota
Wydział Fizyki przy ul. Pasteura na kampusie Ochota

Zapraszamy wszystkich na drugi jubileuszowy weekend z Uniwersytetem Warszawskim. Tym razem spotkamy się na kampusie Ochota!

 

„Odkryj UW! Kampus główny”, 4–5 czerwca 2016

 

Odkryj_UW_kampus_glowny_4-5_VI
Gmach Starej Biblioteki Uniwersyteckiej na kampusie głównym przy Krakowskim Przedmieściu

 

W najbliższy weekend odkrywamy UW na Kampusie Głównym!

W sobotę od 18:00 do 23:00 zapraszamy na 60 krótkich wykładów z różnych dziedzin, które poprowadzą profesorowie i doktoranci z UW. Różnorodność tematów zaspokoi każde zainteresowania. Będzie o tym, co można wyczytać z analizy pisma w listach Chopina, o uchodźcach, masonerii, Paryżu, księgach Tybetu, Aleksandrze Wielkim, wiktorii wiedeńskiej i Imperium Osmańskim. Odbędą się pokazowe lekcje języków, w tym języków bardzo egzotycznych. Pojawią się elementy gry o tron. Odbędzie się też debata na temat: „Czym jest dzisiaj demokracja?”. Wystąpi chór UW. Dla pilnych słuchaczy przewidziano nagrody. Chillout na dziedzińcu poprowadzi radio Kampus.

 

Szczegółowy harmonogram wykładów (sobota, 4 czerwca)

Mapka z lokalizacją gmachów wykladowych

 

W niedzielę od południa zapraszamy całe rodziny na piknik na kampusie. Będzie można zajrzeć do gaju oliwnego, wziąć udział w warsztatach pisma perskiego, poznać życie na misji archeologicznej i zgłębić tajemnice świata perfum. Kampus będzie podzielony na wioski i strefy tematyczne a w nich między innymi: ceremonia parzenia herbaty, festiwal gier planszowych i spacery tematyczne ze specjalistami z różnych dziedzin. Dla wytrwałych pojawi się szansa znalezienia kamienia filozoficznego… A na scenie pokazy sztuk walki i koncerty! Na koniec pikniku zapraszamy na wykład performatywny, który odbędzie się w Instytucie Kultury Polskiej i będzie odtworzeniem wykładu pierwszej kobiety-naukowca na UW. Zapraszamy!

 

Szczegółowy harmonogram wydarzeń wraz z mapką ich lokalizacji

 

A za dwa tygodnie…

 

„Odkryj UW! Kampus Ochota”, 18–19 czerwca 2016

 

Kampus Ochota, 18-19 czerwca 2016
Budynek Centrum Nowych Technologii UW (CeNT) przy ul. Stefana Banacha na kampusie Ochota

 

Szczegółowy program zostanie opublikowany wkrótce.

 


Odkryj UW! – co się wydarzy w soboty, a co w niedziele obu weekendów? 

 

Soboty

W sobotnie popołudnia (4 i 18 czerwca) otworzymy nasze sale wykładowe, laboratoria i galerie. Do późnych godzin nocnych będzie można uczestniczyć w wykładach popularnonaukowych, debatach i dyskusjach prowadzonych przez naukowców z UW. Każdy będzie miał okazję poznać wyniki pasjonujących badań, usłyszeć niezwykłe historie i spotkać fascynujących ludzi. To wyjątkowa okazja, by poczuć ducha akademii!

 

Niedziele

Niedziele (5 i 19 czerwca) to czas pikniku i zabawy. Zapraszamy całe rodziny! Przygotowaliśmy ciekawe zajęcia dla dzieci, pokazy eksperymentów naukowych, spacery tematyczne i prezentację osiągnięć Uniwersytetu. Nasi profesorowie, specjaliści z różnych dziedzin nauki, będą dzielić się swoją wiedzą i spróbują odpowiedzieć na najtrudniejsze nawet pytania.  Będziecie mogli się przekonać, jak bliska życiu jest nauka. Na zakończenie obu niedzielnych wieczorów zaprosimy na koncerty muzyczne.


 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+