Debata

14 października 2016, godz. 13:00
Instytut Historyczny, Sala Kolumnowa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
053

Serdecznie zapraszamy na dyskusję wybitnych historyków na temat losów Uniwersytetu Warszawskiego oraz prezentację tomów poświęconych jego dwudziestowiecznej historii, wydanych w ramach serii: Monumenta Universitatis Varsoviensis.

W piątek 14 października w Sali Kolumnowej w Budynku Pomuzealnym (siedziba Instytutu Historycznego) odbędzie się dyskusja poświęcona najnowszym dziejom Uniwersytetu Warszawskiego. Pretekstem do spotkania jest publikacja kolejnych tomów jubileuszowej serii Monumenta Universitatis Varsoviensis, poświęconych losom UW w XX w. W dyskusji wezmą udział autorzy tomów (prof. Tomasz Kizwalter, dr hab. Piotr M. Majewski, dr Marek P. Deszczyński, dr hab. Piotr Majewski, dr hab. Błażej Brzostek, dr hab. Tadeusz Rutkowski, dr hab. Dariusz Gawin, prof. Wojciech Tygielski) oraz prof. John Connelly z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.

Organizator: Instytut Historyczny

Szczegółowe informacje pod adresem: sekretarz.ih@uw.edu.pl