UW Partnerem Honorowym 38. PZU Maratonu Warszawskiego

13528543_692097374261889_7864649623221285956_o

Uniwersytet Warszawski, w ramach celebracji dwusetnej rocznicy swojego powstania, podpisał list intencyjny o partnerstwie z organizatorem 38. PZU Maratonu Warszawskiego.

Współpraca pomiędzy uczelnią a Fundacją obejmie szereg działań nawiązujących do tradycji i warszawskich korzeni obu stron. Ukoronowaniem współpracy, a jednocześnie wyrazem szacunku dla historii Uniwersytetu złożonym przez biegaczy, będzie start tegorocznego wielkiego biegu spod jego głównej bramy na Krakowskim Przedmieściu 26/28.

Zobacz więcej informacji na temat maratonu.

Fundacja „Maraton Warszawski” i Uniwersytet Warszawski podjęli decyzję o  współpracy przy okazji obchodów 200-lecia uczelni. Jej władze wpisały w kalendarium obchodów 38. PZU Maraton Warszawski i biegi mu towarzyszące. Tym, co buduje zrozumienie i chęć współdziałania obu instytucji, to wspólne wartości, tradycja oraz silne więzi z Warszawą.

Współpraca partnerów zapewni biegaczom, kibicom i warszawiakom szereg atrakcji nawiązujących do historii Uniwersytetu i Maratonu Warszawskiego. Z najważniejszych będą to m.in. specjalna klasyfikacja dla studentów, wspólna wystawa zorganizowana na Krakowskim Przedmieściu, występy chóru uczelni na trasie biegu oraz start imprezy spod bramy głównej na Krakowskim Przedmieściu 26/28.

W ramach obchodów jubileuszu 200-lecia Uniwersytet realizuje wiele różnych projektów. Cieszy nas wizja współpracy przy organizacji Maratonu Warszawskiego, szczególnie ze względu na sportowy charakter imprezy. Uniwersytet dba o kondycję swoich studentów. Wielu z nich aktywnie bierze udział w zawodach i realizuje się sportowo, a wrześniowy Maraton Warszawski będzie ku temu dobrą okazją – mówi prorektor uczelni, prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski.

W ramach współpracy studenci Uniwersytetu Warszawskiego otrzymają możliwość odbycia praktyk przy organizacji imprezy, a także przygotowana zostanie specjalna kwalifikacja – rywalizacja studentów i pracowników Uniwersytetu.

Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i pomyślałem, że w roku jego jubileuszu nie mogę lepiej uhonorować swojej macierzystej uczelni niż umieszczając ją na trasie najważniejszego dzieła mojego życia – Maratonu Warszawskiego. Dlatego właśnie 25 września tego roku wszyscy spotkamy się na Krakowskim Przedmieściu pod bramą główną Uniwersytetu. Mam nadzieję, że to będzie nasze wspólne święto: biegaczy i uczelni – mówi dyrektor FMW Marek Tronina.