Impreza

25 września 2016, godz. 9:00
Start pod Bramą główną, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
13503078_691298601008433_6985229310270297047_o

W tym roku, z okazji 200-lecia UW, 38. PZU Maraton Warszawski wystartuje spod bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego.

Maraton Warszawski to najbardziej prestiżowy bieg uliczny w Polsce i jeden z najstarszych maratonów w Europie certyfikowany odznaką Road Race Label przez IAAF. Maraton otrzymał statuetkę Czempiona w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszą Imprezę Masową Roku 2013. W 2015 roku metę Maratonu Warszawskiego i biegów towarzyszących przekroczyło prawie 13 tysięcy biegaczy.

Zobacz trasę maratonu.

Zachęcamy do przeczytania szczegółowego informatora maratonu.

Wydarzenie będzie wyjątkową okazją do integracji środowiska akademickiego poprzez sport i kibicowanie. Będą organizowane specjalne klasyfikacje dla biegaczy związanych z UW i inne aktywności przeznaczone dla społeczności uniwersyteckiej. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w imprezie!

Dla uczestników maratonu przygotowane zostały medale z Bramą Główną UW.

Zarejestruj się na maraton!

Zapraszamy zwłaszcza do rywalizacji o Puchar 200-lecia UW, zarówno podczas 38. PZU Maratonu Warszawskiego, jak i towarzyszącego mu Biegu na Piątkę.

Nagrodzimy najszybszych członków społeczności biegaczy związanych obecnie lub w przeszłości z Uniwersytetem Warszawskim – wyróżnimy po trzech najszybszych mężczyzn i trzy najszybsze kobiety w obu biegach.

Uwaga – aby wziąć udział w rywalizacji o Puchar 200-lecia UW, należy podczas rejestracji, czy to na Maraton, czy Bieg na Piątkę, wybrać jedną z czterech możliwych opcji przy pozycji Klasyfikacja Uniwersytetu Warszawskiego: studenci, pracownicy naukowi (wykładowcy), absolwenci, lub pozostali pracownicy.

Ponadto, oprócz rywalizacji „szybkościowej” o Puchar 200-lecia UW, zostanie także zorganizowana klasyfikacja „ilościowa” – studenci kontra wykładowcy, której wyniki poznamy dopiero po zakończeniu wszystkich biegów.

Organizator: Fundacja „Maraton Warszawski”

Szczegółowe informacje pod adresem: info@maratonwarszawski.com

Zachęcamy do śledzenia aktualności na Facebooku Maratonu Warszawskiego.

o_9a50c7690f6723e5_001LOGO_FUNDACJA_MARATON_WARSZAWSKI_CMYK

Zobacz relację z zeszłorocznej edycji Maratonu: