WEJDŹ W TO!

Uniwersytecki labirynt dziejów

13247815_676684742469819_412638989433251967_o

Zapraszamy do odwiedzenia wyjątkowej uniwersyteckiej ekspozycji. Otwarcie odbyło się 13 maja podczas Światowego Zjazdu Absolwentów UW.

„Uniwersytecki labirynt dziejów” jest jednym z głównych jubileuszowych projektów wystawienniczych. Jak sugeruje sam tytuł, jest to najprawdziwszy labirynt o powierzchni 56 m kw., który ustawiony został nieopodal Bramy Głównej UW na Krakowskim Przedmieściu. Ścieżki labiryntu prowadzą wzdłuż plansz z dawnymi rycinami i zdjęciami, przedstawiającymi historię naszej Alma Mater. Przy wejściu do labiryntu zetkniemy się z czasami z 1816 r., a gdy będziemy wychodzić, zobaczymy na planszach kolorowe zdjęcia nowoczesnych, niedawno zbudowanych uniwersyteckich budynków.

Trzeba jednak uważać, gdyż w labiryncie czekają na zwiedzających pułapki, a mianowicie ślepe uliczki. W tych drogach bez wyjścia znajdziemy fałszywą historię uczelni, historię, która stanowi jedynie wytwór naszej fantazji. W labiryncie trzeba będzie odnaleźć drogę prawdy – prawdziwej uniwersyteckiej historii.

Otwarcie tej specyficznej ekspozycji odbyło się 13 maja, bezpośrednio po zakończeniu konferencji Jestem z UW. Labirynt w tym miejscu będzie czynny przez miesiąc. Ostatni raz będzie go można zobaczyć 11 czerwca, podczas festynu Uniwersytecki wehikuł czasu.

Ekspozycja została przygotowana w języku polskim i angielskim.


Uniwersytecki Labirynt Dziejów. Wejdź w to!

Koncepcja i autor scenariusza: Robert Gawkowski

Opracowanie graficzne: Monika Lange-Dębska, Marta Dębska

Montaż: Grupa 7

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+