Impreza TOP 10

Uniwersytecki wehikuł czasu – UW 200 lat temu

11 czerwca 2016, godz. 11:00
PIWARSKI - Kopia-duzy

11 czerwca 2016 r. teren kampusu głównego UW oraz fragment Krakowskiego Przedmieścia zostaną przeniesione w czasie o dwa stulecia, do lat 1816-1818, kiedy powstawała najstarsza stołeczna Uczelnia. Inscenizacje historyczne, koncerty, pokazy oraz liczne atrakcje z epoki przywołają atmosferę oświeceniowej Warszawy. Eleganckie damy w powozach, uliczni handlarze, wędrowni artyści i żołnierze przejdą w paradzie od Kolumny Zygmunta aż do bram Uniwersytetu. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję m.in. posmakować dawnych potraw, poznać historyczne gry i zabawy oraz wsłuchać się w deklamacje w salonie literackim. Na własne oczy zobaczą dramatyczny pojedynek o serce pięknej damy, tajne spotkanie członków organizacji niepodległościowej czy wspaniały pokaz mody rodem z XIX-wiecznych żurnali. Zapraszamy wszystkich Warszawiaków i osoby odwiedzające nasze miasto do wspólnej podróży w czasie wraz z rodziną i przyjaciółmi. Koordynatorem projektu jest Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego.

Uniwersytecki wehikuł czasu to nie tylko okazja do podziwiania Uniwersytetu Warszawskiego sprzed 200 lat – każdy może razem z nami przenieść się w czasie i przeżyć niezwykłą przygodę w oświeceniowej Warszawie.

Pobierz Program Uniwersyteckiego wehikułu czasu.

Partnerzy Uniwersyteckiego wehikułu czasu – UW 200 lat temu

wehikul_logotypy