Życie na UW i Uniwersytecki Wehikuł Czasu

10–30 października 2016
Galeria Plenerowa – ogrodzenie Łazienek Królewskich, Aleje Ujazdowskie 4
uniwersytecki_wehikul_czasu63

Zapraszamy na dwie interesujące wystawy poświęcone życiu uniwersyteckiemu!

Wystawa Życie na UW ukazuje codzienne funkcjonowanie społeczności uniwersyteckiej na wykładach, ćwiczeniach, w bibliotece, akademiku, wynajętym pokoju, na koncertach, juwenaliach i innych pozaobowiązkowych zajęciach. Zdjęcia wykonali studenci dziennikarstwa (specjalność: fotografia prasowa, reklamowa i wydawnicza). Druga z prezentowanych wspólnie wystaw to wizualny zapis Uniwersyteckiego Wehikułu Czasu uroczystości mających miejsce 11 czerwca 2016 r. Tego dnia teren kampusu głównego UW oraz fragment Krakowskiego Przedmieścia zostały przeniesione w czasie o dwa stulecia, do lat 1816-1818, kiedy powstawała najstarsza stołeczna Uczelnia. Inscenizacje historyczne, koncerty, pokazy oraz liczne atrakcje z epoki przywołały atmosferę oświeceniowej Warszawy.

Organizator: Pracownia fotografii prasowej, reklamowej i wydawniczej, Uniwersytet Otwarty

Szczegółowe informacje pod adresem: pracowniafoto@id.uw.edu.pl, ewa.kedziorek@uo.uw.edu.pl