Impreza Wykład

Wręczenie Honorowego Stypendium im. Leszka Kołakowskiego

25 października 2016, godz. 12:00
Pałac Kazimierzowski, Sala Senatu, kampus główny, ul. Krakowskie Przemieście 26/28
Fot. Piotr Wójcik, Agencja Gazeta
Fot. Piotr Wójcik, Agencja Gazeta
Fot. Piotr Wójcik, Agencja Gazeta

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Marcin Pałys oraz prezes zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Maciej Żylicz zapraszają na uroczystość wręczenia Stypendium im. Leszka Kołakowskiego doktorowi Dmitriemu Levitinowi – historykowi idei i historykowi filozofii z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Podczas uroczystości laureat programu dr Dmitri Levitin wygłosi wykład pt. How did Isaac Newton become a heretic?

Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne polsko-angielskie.

Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 21.10.2016 r. pod adresem zaproszenia@fnp.org.pl, tel. 22 845 95 00.

Honorowe Stypendium im. Leszka Kołakowskiego, przyznawane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, zostało ustanowione, aby wspierać młodych badaczy posiadających wybitny dorobek naukowy w zakresie historii idei oraz filozofii średniowiecznej i nowożytnej do 1939 roku.


O laureacie

Dr Dmitri Levitin jest absolwentem Uniwersytetu w Cambridge, na którym uzyskał stopień magistra filozofii oraz doktora historii. Pracę doktorską poświęconą historii filozofii w Anglii w latach 1650–1700 obronił w 2011 r. W latach 2010–2015 pracował na Uniwersytecie w Cambridge. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień – m.in. stypendium rektora Uniwersytetu w Edynburgu (2013–2014). Był także stypendystą Biblioteki Szekspirowskiej Folgera w Waszyngtonie (2013). Od 2015 r. pracuje jako post-doc na Uniwersytecie Oksfordzkim w prestiżowym All Souls College. Zajmuje się historią idei i historią filozofii.

Dr Levitin został pierwszym laureatem Honorowego Stypendium im. Leszka Kołakowskiego Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Ustanowienie Stypendium jest wyrazem chęci uhonorowania dorobku prof. Leszka Kołakowskiego, jednego z najwybitniejszych umysłów drugiej połowy XX w., wieloletniego wykładowcy filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, a także współtwórcy i jednej z najważniejszych postaci Warszawskiej Szkoły Historii Idei.


fnp

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+