godz. 16:00

Bieg tyłem z Hieronimem Pawłowskim

bieg_tylem

Lokalizacja: aleja między Bramą Główną a sceną główną.

Szybkobiegacz Hieronim Pawłowski, w wielu miastach zagranicznych zadowoliwszy Publiczność, wrócił do Warszawy, i pojutrze w Saskim Ogrodzie odbędzie kurs, biegnąc bocznemi alejami. Zacznie o godzinie: 4 z południa, obiegnie ogród 15 razy, co jest tyle ile 2 mile i 345 sążni; kurs ten wykona w ciągu 54 minut. Środkowa aleja jest przeznaczona dla Publiczności; osoba płaci zł. 1, z dodatkiem 5 groszy na ubogich. Muzyka ciągle da się słyszeć.

„Kurjer Warszawski” 1833, nr 287

Słynnego szybkobiegacza Hieronima Pawłowskiego nie zabraknie także 11 czerwca podczas Uniwersyteckiego wehikułu czasu, z tą różnicą, że występ jego będzie bezpłatny, a dla utrudnienia pobiegnie, wzorem innych sportowców–kuglarzy z epoki… tyłem! Ostatnia zmiana dotyczy publiczności, która nie tylko będzie obserwować bieg Pawłowskiego, ale zostanie zaproszona do wzięcia udziału w wyścigu!

Konkurs biegu tyłem, w którym panie i panowie (w osobnych kategoriach) będą mogli zmierzyć się z Hieronimem Pawłowskim, odbędzie się w alei wiodącej od bramy głównej UW w kierunku budynku Starej Biblioteki UW.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+