Gry i zabawy epokowe

Zobacz, jak było!

Nic tak wiele nie mówi o człowieku, jak jego rozrywki, dlatego podczas Uniwersyteckiego wehikułu czasu nie zabrakło rozmaitych zabaw, gier i aktywności, którymi urozmaicali sobie czas dzieci i dorośli dwa wieki temu. Nie zabrakło krokieta, serso, palcatów czy wolanta, starszego brata dobrze nam znanego badmintona. Śmiałkowie mogli zmierzyć się z Hieronimem Pawłowskim, który zasłynął jako mistrz świata w biegach… tyłem, a zwolennicy nieco bardziej salonowych sportów zasiedli do partii szachów z Kazimierzem Nepomucenem Krupskim, studentem Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego i autorem podręcznika gry w szachy. Oprócz tego zaprosiliśmy do udziału w grach słownych i zręcznościowych opracowanych na podstawie XIX-wiecznych książek z zabawami – wśród nich znalazły się dobrze dziś znane zabawy w zupełnie… starych odsłonach!