Konferencja

18 listopada 2016, godz. 8:30
Stary BUW, aula, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
promo

Zapraszamy na międzynarodową, anglojęzyczną konferencję naukową poświęconą wyzwaniom stojącymi przed uniwersytetami we współczesnych stolicach.

Rektorzy europejskich uczelni stołecznych oraz zaproszeni goście będą  dyskutować o tym, jak uczelnie wpływają na tkankę miejską i jak miasta czerpią z potencjału swych almae matris. Obok dyskusji o wzajemnym przenikaniu się i wynoszeniu korzyści z tej relacji między miastem a uczelnią przedmiotem obrad będą aktualne wyzwania, z którymi muszą się mierzyć uczelnie w XXI wieku.

Partnerem UW w tym przedsięwzięciu jest UNICA (Universities in Capital Cities of Europe), organizacja  zrzeszająca uczelnie z europejskich miast stołecznych, która już od ponad 20 lat podejmuje i koordynuje inicjatywy wspierające działania na rzecz podnoszenia jakości badań i kształcenia,  umiędzynarodawiania szkolnictwa wyższego oraz doskonalenia relacji między miastami i uczelniami europejskimi.

Zobacz program konferencji!

Organizator: Biuro Pełnomocnika Rektora ds. realizacji Procesu Bolońskiego i organizacji nauczania języków obycych oraz UNICA

Szczegółowe informacje pod adresem: konferencja200uw@uw.edu.pl