Spektakl

5 czerwca 2016, godz. 12:00
Stary BUW, aula, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
Ryokyurankai 6

Teatr nō – (– jap. umiejętność, talent, sztuka) to jeden z trzech (obok bunraku i kabuki) japońskich teatrów klasycznych. Jest to teatr poetycki i muzyczny. Klasyczna forma , powstała na przełomie XIV i XV wieku, za życia Zeamiego (1363-1443), protoplasty szkoły Kanze. Po wielu przemianach widowisko jest nadal uprawiane w Japonii i cieszy się dużą popularnością. Ryokurankai jest jedyną polską grupą praktyki teatru . W trakcie pokazu na scenie zostaną zaprezentowane tańce shimai, będące fragmentami wybranych dramatów. Aktorzy zaprezentują kilka rodzajów tańców, w tym dynamiczne kiri mai i maibataraki, oraz statyczne kuse mai. Widzów, którzy sami chcieliby spróbować swoich sił w rzemiośle aktorskim zapraszamy na warsztaty nō.

Organizator: Wydział Orientalistyczny, Katedra Japonistyki

Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje pod adresem: jakubk@pjwstk.edu.pl