Impreza

Przesunąć Horyzont. Dzień Górski na UW

16 listopada 2016, godz. 16:00
Stary BUW, aula, kampus główny, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
Fot. Darek Załuski
Fot. Darek Załuski
Fot. Darek Załuski

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Dniu Górskim na UW. W programie m.in. nagrodzone filmy na festiwalu filmów górskich w Zakopanem 2016 oraz spotkania z ludźmi, którzy „przesuwają horyzont”.

W programie:

16.00 – 16.45 – pokaz filmu POD CIĘŻAREM WOLNOŚCI w reż. Pavola Barabasa o historii tragarzy w Wysokich Tatrach (Grand Prix 12. SzFG).

17.00 – spotkanie z MONIKĄ ROGOZIŃSKĄ – dziennikarką, członkinią The Explorers Club, absolwentką polonistyki i kulturoznawstwa UW, ratowniczką i przewodniczką tatrzańską (autorka będzie podpisywała książkę „Lot wokół Nagiej Damy”).

18.00 – 18.40 – pokaz filmu A LINE ACROSS THE SKY w reż. Josha Lowella i Petera Mortimera  o trawersie Fitz Roya w wykonaniu najlepszych wspinaczy Tommiego Caldwella i Alexa Honnolda (nagroda Schroniska PTTK nad Morskim Okiem i Nagroda Publiczności 12. SzFG).

18.45 – spotkanie JURKIEM NATKAŃSKIM i DARKIEM ZAŁUSKIM oraz uczestnikami letniej wyprawy na K2.

20.00 – spotkanie z MARTYNĄ WOJCIECHOWSKĄ – dziennikarką, podróżniczką i prezenterką, zdobywczynią Korony Ziemi (autorka będzie podpisywała swoje książki).

21.00 – 21.30 – pokaz filmu NO SKI NO FUN w reż. Darka Załuskiego o Andrzeju Bargielu.

Zapraszamy ponadto na bezpłatne wydarzenia towarzyszące: badanie wieku serca i pokazy z nauką chodzenia na slackline. Na uczestników spotkań czekają nagrody!


Organizator: Centrum Europejskie we współpracy z Filmoteką Aktywnego Człowieka, Fundacją Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki i Fundacją Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady

Więcej informacji na stronach: www.spotkania.zakopane.plwww.fundacjakukuczki.pl

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+