Konferencja

Nowa Europa. Jaka będzie Unia przyszłości?

22 kwietnia 2016, godz. 10:00
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, sala 316, ul. Dobra 56/66
europa

Zapraszamy na X. Ogólnopolską Konferencję Centrum Europejskiego UW!

Podczas jubileuszowej konferencji podjęte zostanie wyzwanie podsumowania zmian, które na naszych oczach przechodzi Unia Europejska oraz cały obszar europejskich wpływów gospodarczych, politycznych i kulturowych. Najważniejszym zadaniem uczestników konferencji będzie więc zdiagnozowanie, jak szeroki będzie zakres zmian, które czekają Europę i samą Unię Europejską.

Dyskusja odbywać się będzie w 3 panelach:

• 10:45-12:15, panel I: Czy mamy jeszcze coś wspólnego? Jak zmieniają się idee i wartości w państwach Europy?
  • 12:45-14:45, panel II: Eurosceptycy, czy euroentuzjaści? Jaka powinna być strategia Polski w Unii Europejskiej?
  • 15:15-17:15, panel III: Dla kogo Europa? Jak godzić wolność z bezpieczeństwem wewnętrznym?

Organizator: Centrum Europejskie, Koło Naukowe Europa Nova, Samorząd Studentów Centrum Europejskiego, Stowarzyszenie Centrum Europa !CE, Uniwersytet Warszawski

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym J.M. Rektora UW.

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja. Formularz rejestracyjny jest dostępny tutaj.

Informacje na temat wydarzenia można śledzić na Facebooku.

Dodatkowe informacje pod adresem: kontakt@konferencjace.org.