Na Uniwersytecie poznałem wielu ciekawych ludzi, którzy wnieśli do mojego życia nowe wartości. Mimo że ukończyłem tylko prawo, czułem się tak, jakbym studiował kilka fakultetów jednocześnie.
Paweł Ciach jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UW (2013). Podczas studiów był aktywnym członkiem dwóch kół naukowych: Koła Naukowego Prawa Bankowego i Warszawskiego Koła Leksykograficznego UW. Jeszcze w trakcie studiów prawniczych rozpoczął pracę w kancelarii doradctwa podatkowego Kolibski, Nikończyk, Dec & Partnerzy. W 2014 r. zdał egzamin państwowy i został wpisany na listę doradców podatkowych. Od sierpnia 2014 r. prowadzi własną praktykę w zakresie doradztwa podatkowego.
Dobrze wspominam okres studiowania. Najbardziej zapadła mi w pamięć otwartość Uniwersytetu. Społeczność uniwersytecka to przede wszystkim kopalnia niezwykłych osób o najrozmaitszych pasjach i zainteresowaniach. Na Uniwersytecie poznałem wielu ciekawych ludzi, którzy wnieśli do mojego życia nowe wartości. Mimo że ukończyłem tylko prawo, czułem się tak, jakbym studiował kilka fakultetów jednocześnie. Z okresu studiów najczęściej wspominam profesora Remigiusza Kaszubskiego z WPiA, człowieka oddanego studentom, inspiratora. Nigdy nie zapomnę też jednak zajęć z hrabią Andrzejem Szeptyckim z Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW, który oficjalnie zasypiał na swoich wykładach.
Uniwersytet daje szeroki wachlarz wyboru zajęć dodatkowych. Dla siebie znalazłem zajęcia poświęcone kulturze Rosji i historii Żydów polskich. Dzięki nim mogłem rozwijać swoje pasje, co zaowocowało moimi późniejszymi wyjazdami m.in. do Rosji.
Studia w Warszawie na UW rozszerzyły moje horyzonty. Staram się, aby moje życie nie wyglądało standardowo. Po pracy i w weekendy rozwijam swoje pasje: język rosyjski, bieganie, wycieczki rowerowe. Wkrótce planuję zrealizować moje największe marzenie, wyjazd w świat z one way ticket.
Na co dzień uczę się być stoikiem. Dzięki temu utwierdzam się w przekonaniu, że moje szczęście zależy wyłącznie ode mnie, nie od otaczającego mnie świata. Zainspirowała mnie do tego książka Sztuka życia według stoików naszego uniwersyteckiego wykładowcy, Piotra Stankiewicza.
opracował Maciej Czeszewski