Konferencja

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Od skryptoriów po nowe media”

6 maja 2016, godz. 9:00
Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych, sala 318, ul. Nowy Świat 69
plakat 1_2_KNIINISB_Od_skryptoriow_1

Przedmiotem konferencji są kierunki badawcze w informacji naukowej i bibliotekoznawstwie, a przede wszystkim: terminologia i metodologia oraz najnowsze tendencje, szkoły i trendy w tej dziedzinie. Celem wydarzenia jest również interdyscyplinarne spojrzenie na zagadnienia związane z książką, bibliotekami i informacją zarówno w ujęciu historycznym, jak i współczesnym. Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli informacji naukowej i bibliotekoznawstwa oraz studentów pokrewnych dyscyplin. Organizowane przez nas wydarzenie i proponowana tematyka mają być formą pożegnania Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW z Wydziałem Historycznym, a zarazem początkiem nowego rozdziału w historii Instytutu, jakim jest współtworzenie Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii wraz z Instytutem Dziennikarstwa. Organizując to wydarzenie chcielibyśmy uczcić również dwusetną rocznicę powstania Uniwersytetu Warszawskiego. Konferencję poprowadzi Jakub Gruszecki.

Organizator: Koło Naukowe Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych

Dodatkowe informacje pod adresem: konferencja.iinisb@gmail.com