RADOSNYCH ŚWIĄT!

Życzenia od Rektora

uw_swieta

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia prof. Marcin Pałys składa najlepsze życzenia wszystkim członkom społeczności uniwersyteckiej.

Dokładnie miesiąc temu obchodziliśmy 200. rocznicę powstania naszego Uniwersytetu. Podczas uroczystego wieczoru w Filharmonii Narodowej odwołałem się do słów Tadeusza Kotarbińskiego, postaci wyjątkowej nie tylko w historii UW, ale i całego polskiego środowiska akademickiego. Twierdził, on że „do tego, aby dobrze się działo, potrzebne są młode ręce i stare głowy”, a więc zapał i doświadczenie. Nasza uczelnia ma zarówno energię młodych pokoleń, jak i mądrość mistrzów. Nie pozostaje nic innego, jak właściwie wykorzystywać jedno i drugie – pomyślną przyszłość Uniwersytetu mamy wówczas, jak przekonywał wielki filozof, zapewnioną.

Te same słowa chciałbym dzisiaj wykorzystać, zwracając się do wszystkich członków naszej społeczności oraz przyjaciół Uniwersytetu w związku z nadchodzącym Nowym Rokiem. Życzę Państwu w 2017 roku wielu ambitnych i ciekawych wyzwań, które wyzwolą w Was entuzjazm, pasję i kreatywność, a jednocześnie pozwolą się rozwinąć i zdobyć doświadczenie.

Mam też nadzieję, że w trakcie zbliżających się dni świątecznych każdy z Państwa będzie miał okazję odpocząć od pośpiechu i zgiełku, pobyć z najbliższymi, wrócić do przerwanych rozmów lub rozpoczętej dawno temu lektury – znaleźć czas na wszystko, co w codziennej gonitwie ustawicznie odkładamy na później. Spokojnych i radosnych Świąt!

 

prof. Marcin Pałys

rektor Uniwersytetu Warszawskiego

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+