Ogród Botaniczny otwarty po zimowej przerwie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W niedzielę wielkanocną 27 marca po zimowej przerwie został otwarty Ogród Botaniczny UW!

Mimo że w tym roku zima należała raczej do łagodnych, wiele osób czeka na ocieplenie. Pierwsze oznaki wiosny można zauważyć między innymi wśród roślin – krokusy i przebiśniegi już zakwitły. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co się dzieje w świecie roślin, warto wybrać się do uniwersyteckiego Ogrodu Botanicznego w Alejach Ujazdowskich.

W ramach obchodów Jubileuszu 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego Ogród Botaniczny organizuje wiele interesujących wydarzeń:

Sezon na botaniczne spacery potrwa do 31 października. Od 16 kwietnia do 15 września będzie można też oglądać rośliny hodowane w szklarniach. Więcej informacji o godzinach otwarcia i biletach wstępu znajduje się na stronie Ogrodu Botanicznego.