Konferencja

Wykorzystanie ekonometrycznych metod modelowania preferencji konsumentów dotyczących dóbr środowiskowych

5–6 października 2016 r., godz. 10:00–18:00
Stary BUW, sala 107, kampus główny, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
1-1256655360Ri29

Zapraszamy na kolejną edycję prestiżowej konferencji międzynarodowej sieci naukowców ENVECHO.

Spotkanie służy głównie wymianie doświadczeń i utrzymywaniu nieformalnych kontaktów między uczestnikami, cenionymi specjalistami w dziedzinie modelowania wyborów dyskretnych. W czasie warsztatu odbywa się dyskusja na temat wykorzystywanych narzędzi ekonometrycznych, rozwoju dziedziny, stosowanych praktyk, rekomendacji, wyników najnowszych badań. Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia ekonometryczne, mikroekonomiczne, mikroekonometryczne, w wystąpieniach może pojawić się również interdyscyplinarna optyka badawcza, łącząca perspektywę nauk ekonomicznych z innymi naukami społecznymi (transport, rolnictwo, zdrowie, kultura, marketing). Za organizację wydarzenia odpowiada dr hab. Mikołaj Czajkowski, prof. UW.

Keynote lectures zostaną wygłoszone przez prof. Caspara Chorusa z Delft University of Technology oraz prof. Fredrika Carlssona z Uniwersytetu w Göteborgu.

Prof. dr. ir. Caspar G. Chorus prowadzi badania w dziedzinie ekonomii transportu, wykorzystując ekonometryczne metody modelowania preferencji konsumentów będące przedmiotem konferencji. W czasie swojego wykładu przedstawi przegląd najważniejszych i najbardziej aktualnych tematów badawczych i zagadnień metodologicznych w ekonomii transportu. Wykłady ze innych dziedzin pozwalają badaczom ekonomii środowiska nabrać świeżej perspektywy w patrzeniu na obecnie wykorzystywane metody, a tym samym zachęca do dyskusji nad nowymi problemami i możliwościami udoskonalenia metod badawczych. 

Pełną informację o jego znaczącym dorobku naukowym można znaleźć tutaj.

 

Prof. Fredrik Carlsson jest ekspertem w dziedzinie ekonomii behawioralnej i ekonomii środowiska. W swoich badaniach preferencji środowiskowych korzysta z metod preferencji deklarowanych. Włącznie elementów eksperymentalnych i behawioralnych do badań nad preferencjami środowiskowymi względem dóbr środowiskowych jest stosunkowo nowym, ale rozwijającym się obszarem zainteresowań wśród ekonomistów środowiska.

Pełną informację o jego znaczącym dorobku naukowym można znaleźć tutaj.

 


Organizator: Wydział Nauk Ekonomicznych

Szczegółowe informacje pod adresem: kzagorska@wne.uw.edu.pl

Mecenasem wydarzenia jest Fundacja Uniwersytetu Warszawskiego.

WNE_logologo_fuw

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+