Konferencja

21 kwietnia 2016, godz. 11:00
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1
Theatre

Zapraszamy na konferencję przybliżającą zjawisko teatru studenckiego w jego historycznym i obecnym kształcie. Udział wezmą artyści i naukowcy!

Teatr studencki był jednym z najważniejszych elementów kultury niezależnej lat 70’ i 80’ XX wieku. Stanowił on istotny i ważny składnik procesu kształtowania się świadomości społecznej i politycznej pokolenia „Solidarności” oraz stanu wojennego. Celem konferencji naukowej Teatr studencki: wczoraj i dziś jest spojrzenie na teatru studencki z dwóch perspektyw – przeszłej i obecnej – oraz przeanalizowanie roli, jaką zjawisko to pełni współcześnie. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy legendy teatru studenckiego, przedstawicieli funkcjonujących aktualnie studenckich zespołów teatralnych oraz wybitnych badaczy.

Program konferencji jest dostępny tutaj.

Konferencja jest elementem III Festiwalu Teatrów Studenckich START.