Spotkanie z Anną Frajlich-Zając

19 października 2016, godz. 18:00
Wydział Polonistyki, Czytelnia Biblioteki im. Wacława Borowego, kampus główny, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
Fot. Czesław Czapliński

Zapraszamy na spotkanie poświęcone twórczości Anny Frajlich-Zając, absolwentki Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, poetki i wykładowczyni języka polskiego oraz literatury polskiej na nowojorskim Uniwersytecie Columbia.

Będzie to rzadka okazja do rozmowy – z udziałem samej poetki – o jej twórczości i współczesnej poezji (krajowej i emigracyjnej). Nie zabraknie czasu na wspomnienia o dawnej polonistyce i legendarnych postaciach powojennego życia naukowego na tym Wydziale. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Żdan, doktorantka z Zakładu Literatury XX i XXI Wieku (Instytut Literatury Polskiej Wydziału Polonistyki UW).

Organizator: Wydział Polonistyki

Szczegółowe informacje pod adresem: tomasz.jedrzejewski@uw.edu.pl

O Annie Frajlich-Zając można przeczytać też w galerii „Jestem z UW”.