Konferencja

Międzynarodowa Sesja Kaukazologiczna Studentów, Absolwentów i Wykładowców Specjalizacji Kaukaskiej Studium Europy Wschodniej

21 maja 2016, godz. 10:00
Pałac Potockich, Sala Narożna Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
13147628_670980203040273_8578077820446731039_o

Zapraszamy na konferencję naukową z okazji 25-lecia odzyskania niepodległości przez państwa Kaukazu Południowego.

Celem konferencji jest przybliżenie uczestnikom współczesnych problemów w państwach Kaukazu, wsparcie studentów, doktorantów i absolwentów w pracach badawczych związanych z regionem, a także pomoc w integracji środowiska naukowego kaukazologów. Prezentacja osiągnięć  naukowych studentów, zarówno tych, którzy ukończyli swoje prace badawcze jak i tych, którzy są w trakcie przygotowywania prac magisterskich w ramach specjalizacji kaukaskiej. Konferencja obejmuje społeczne i kulturowe aspekty transformacji w państwach zakaukaskich, kwestie konfliktów terytorialnych prowadzących do powstania niestabilnych stref na Kaukazie, relacje Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych z krajami zakaukaskimi.

Organizator: Studium Europy Wschodniej

Szczegółowe informacje pod adresem: studium@uw.edu.pl