Do czego współczesnemu człowiekowi potrzebny jest węch?

20 maja 2016, godz. 18:00
Wydział Psychologii, Aula, ul. Stawki 5/7
rose-177955_1920

Zapraszamy na wykład prof. Ewy Czerniawskiej!

Węch jest zmysłem starym filogenetycznie. Naukowcy określają człowieka jako mikrosmatycznego, uznając, że funkcje węchowe mają dla niego małego znaczenie. Istnieją jednak liczne dane wskazujące na to, że węch, a co więcej – sprawny węch, ma znaczenie, także we współczesnym świecie. W trakcie wykładu zostaną przedstawione podstawowe informacje na temat działania węchu człowieka i jego roli w różnych aspektach życia. Poruszone zostanie także aktualne zagadnienie marketingu zapachowego. W zakończeniu zaprezentowane będą przyczyny i skutki zaburzeń funkcji węchowych w różnych jednostkach chorobowych oraz w starszym wieku. Dysfunkcje węchu stają się współcześnie coraz częstsze, a ich konsekwencje mogą być bardzo poważne. Społeczna świadomość roli węchu pozostaje jednak niewystarczająca.

Organizator: Wydział Psychologii

Formularz zapisów znajduje się tutaj.

Szczegółowe informacje pod adresem: anna.winter@psych.uw.edu.pl